• Email biuro@cmspolska.pl
  • Szybki kontakt 533 255 672
  • Centrala ul. Boya-Żeleńskiego 25C / 35-105 Rzeszów

Wpisy

Co daje fluoryzacja zębów?

Co daje fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja zębów jest zabiegiem mającym na celu wzmocnienie szkliwa. Ma ona zapobiegać powstawaniu zmian próchniczych. Powinna być ona prowadzona pod nadzorem w gabinetach dentystycznych.

Czym wykonuje się fluoryzację?


Jak sama nazwa wskazuje, fluoryzacja jest wykonywana z udziałem substancji zawierających fluor. W tym celu stosuje się odpowiednie związki fluoru, ponieważ fluor w dużym stężeniu może być szkodliwy. Jednak nie można zapominać, że jest on niezbędny do budowy trwałych i zdrowych kości i zębów. Fluoryzacja może być wykonywana zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Jak przebiega fluoryzacja?


Fluoryzacja zębów odbywa się w gabinetach dentystycznych. Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie zębów do zabiegu. Polega ono na oczyszczeniu ich za pomocą odpowiedniej szczoteczki i środków. Kolejnym etapem jest naniesienie na zęby pasty, lakieru lub żelu zawierającego fluor. W zależności od preparatu może być on nanoszony na zęby na kilka minut lub na kilka godzin. Przykładem mogą być pianki fluorkowej, które nakłada się na kilka minut, a po tym czasie trzeba zęby dokładnie wypłukać. W ciągu 2 godzin po zabiegu nie powinno się nic jeść ani pić. Najlepiej kierować się wskazówkami stomatologa.

Korzyści płynące z fluoryzacji


Nie bez powodu fluoryzacja od lat jest bardzo popularnym zabiegiem. Płyną z niej liczne korzyści dla zdrowia zębów:

  • poprawia kondycję szkliwa, remineralizuje je,
  • zmniejsza ilość bakterii w jamie ustnej oraz narażenie zębów na ich działanie,
  • zapobiega zmianom próchniczym,
  • normalizuje pH w jamie ustnej.
    Fluoryzacja ma liczne wady, a dodatkowo jest zabiegiem prostym i przeprowadzanym bardzo szybko. Cena zabiegu także nie jest wysoka w stosunku do korzyści, jakie ze sobą niesie.

Podsumowując, fluoryzacja jest dobrym rozwiązaniem dla dorosłych i dzieci. Pozwala poprawić kondycję zębów i zabezpieczyć je przed próchnicą oraz szkodliwym działaniem bakterii, na które są narażone cały czas.

Dodaj komentarz :

* Your email address will not be published.